SempAir Optimi Show

Podczas festiwalu lotniczego SempAir Optimi Show organizowanego przez 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego nie zabrakło #WCBKT S.A.

18 i 19 maja br. na terenie lotniska wojskowego w Krzesinach odbyły się wyjątkowe pokazy lotnicze z okazji 70-lecia Lotniska Poznań-Krzesiny i 111-lecia Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Na wszystkich miłośników lotnictwa czekało kilka godzin niesamowitych emocji i niezapomnianych pokazów zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. W pokazach dynamicznych zobaczyliśmy, m.in. F-16 Tiger Demo Team Poland, będących dumą bazy lotniczej w poznańskich Krzesinach, jak również Zespół Akrobacyjny ORLIK oraz ORLEN Grupę Akrobacyjną Żelazny. Nie zabrakło też pokazów samolotów M-346 Master, FA-50 Fighting Eagle, C-130 Hercules, M28 Skytruck/Bryza, PZL W-3W Sokół, Boeing 737 i wiele innych.

Na wystawie statecznej zobaczyliśmy m.in. śmigłowiec AW-149, czołg Abrams czy MiG-29 (dla którego była to potencjalnie ostatnia okazji do zaprezentowania się), a także m.in. samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, haubicę samobieżną KRAB, wyrzutnię artyleryjską WR – 40 LANGUSTA, pojazdy humvee należące do żołnierzy USArmy z V Korpusu Sił Lądowych USA oraz około 50 motocykli Grupy Motocyklowej „KRUK” przy 31. BLT.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć organizatorów w tym wydarzeniu i pokazać nasz wiodący wyrób LUZES V/D seria V zapewniający prezentowanym statkom powietrznym dopływ energii elektrycznej o odpowiedniej jakości. Dzięki niemu statki powietrzne mogą być uruchamiane, a ich stan techniczny każdorazowo sprawdzany.

Szczegółowy opis wydarzenia i statków powietrznych wraz z planem ekspozycji i Line-up’em pokazów, jak również historię lotniska Poznań-Krzesiny i Poznań-Ławica znajdziecie tu:  https://sempair.pl/pl/ 

Pełna relacja na stronie https://www.facebook.com/31BLT